Slavíme 1.rok 
Tak 1.rok za sebou. Vše nej prckové !
Loučení a cesta domů
Tak se nám postupně štěňátka rozprchávají do nových domovů. Už teď nám chybí, ale věříme, že se budou mít moc krásně, budou dělat radost a také občas pořádně zazlobí. Pár hezkých slov o každém po odchodu do nových domovů pod sourozeneckým fotem. 
IMG_8021.JPG.png

Zleva: Aronnie, Arnica, Arunca, Antirr, Andros, Adiante

Antirr - hnědý pejsek. 
Tíráček, tak jsme mu říkali. Byl to nejmenší pejsek z vrhu. Asi nejvíc mazlený, pohodář, který si nechal hodně líbit. Ale žádný ťuňťa. Pokud si na něj někdo hodně dovoloval, uměl se ozvat. Doma bude mít krásné jméno Oskar. Chodil s námi na jahody, mazlil se s dcerkou, když se šlo fotit, tak většinou spal, nebo se choval jako největší profík. Vypadal, jako kdyby nechápal, co je na tom složitého. Bráchy dorostl, možná i o trochu víc. Asi nejvíc času trávil s fenkou Arnicou, která ho asi té trpělivosti hodně učila, protože ho zlobila nejvíc. Prostě TIRák, bourák a bude nám moc chybět. 
Arunca - oranžová fenka 
Oranžovka. Prostě Oranžovka. S bílým flíčkem na hrudi. Takže občas i Berňáček. Od narození byla moc hodná, mazlivá, veselá, ohleduplná, taková velká ségra. Když šlo o mlíčko, byla trošku jako malý tank, který bortí vše, do čeho vrazí. Nejradší měla místo u nás pod lavičkou, ve stínu, nebo ve štěněčím království, za gaučem, ve žlábku. Tam byl chládek, kam se vždy po hrách uvelebila. Jako první při hře s letkou krásně vystavovala. Letkou jsme popolítli, Oranžovka udělala otočku, dva krůčky a zásek. Ocásek nehnutý a nožka zvednutá. Moc šikovná holčička. Myslím, že bude majitelům dělat radost a chrápat v posteli. Dobrou noc holčičko krásná. 
Aronnie - červená fenka    
Srdcovka. Naše první štěně, naše první fenečka. Tak jsme ji začali říkat malá Róňa. Hned na začátku musela trochu bojovat, měla v tlamičce i čumáčkuvodu, ale vše zvládla a od té doby se měla čile k světu. Je to snad nejvíc ukecané štěně z vrhu. Konkuruje si v tom s Arnicou, ale Bára bych řekla, vede. Doma ji budou říkat Barunka, takže po pár dnech, už to byla Barunka, Baruna. Většinu času se zdálo, že jsou s bráchou Andym zeleným nerozlučná dvojka. Všude byli spolu. Lezli spolu pod dřevo, chytali peříčka.  Cokoliv našla na zemi, tak to měla za vteřinu v tlamičce. Nos ji taky pěkně funguje. Koukám, co to tam to štěně pod oknem krouží a na okně celkem vysoko byly piškoty. Je to žrout, mlsoun, mazel, křikloun, Určitě se uvidíme. Pa
 
Adiante- modrý pejsek
První pejsek. Takže malý Cipísek, dle Ivunky, Pupi. Byl to její největší mazel, právě protože to nebyl žádný raubíř. Je to takový klidný, rozvážný pejsek, který se ale moc rád za něčím honil až vždy padnul a usnul mezi paletami ve stínu. Když si něco ukořistil, rád to nosil v tlamičce a jen tak to někomu nedal. Doufám, že z něj vyroste krásný a šikovný pes a bude dělat na Slovensku, kde dostal jméno Chiman. samou radost. Doma má ještě kočku a kámoše buldoka, tak jsem zvědavá co mu předá za zkušenosti staršího. Svého pánička si vybral sám, stejně tak při odchodu do nového domova, i když velice unavený, za ním sám přišel. Tak hodně štěstí, Malinký. 
Arnica - žlutá fenka
Fenečka, která to vše uzavřela. Narodila se jako poslední. Páničci si přáli hravou, aktivní, prostě fenku plnou života. A tou ona opravdu je. Protože byla nejtmavši z fenek, hůře se mi fotila. Vyloupla se z ní ale pro mě moc krásná fenka, postupně jsem si ji moc oblíbila a když už prokoukla, tak se pro její akční povahu ty fotky přece jen i nadále nefotily lehce :) Byl to asi největší kousavec, řádil, prudič ostatních, ale dokázala být tak velký mazel, že ji to vše bylo odpuštěno. Pro Arničku už dokonce stříhali metr, takže moc doufám, že to bude další - nově holčičí - parťačka pro rodinu, která ji bude milovat. Měj se moc krásně Nikísku. 
Andros - zelený pejsek 
Andy. Psí kluk, kterého jsem si mohli užít nejdéle. Jako všechna štěňata, tak i on, ale déle, se stal členem naší velké smečky. Zcela sem zapadl, kdyby si ho noví majitelé neodvezli, tak by tu mohl zůstat. Byl opravdu jako ostatní. I když malinký, uměl se chovat, věděl, co se smí a co nesmí v psí smečce. Chodil s námi pravidelně na procházku dolu k rybníku a jeho oblíbené místo bylo na venkovním gauči u plotu u našich daňků a drůbeže. Tam si sedl a my obstáravali zvěř. Byla to pro něj opravdu podívaná. I kachničky volně žijící na zahradě rád pronásledoval, pomalu, ale jistě. Krásně nám reagoval na přivolání, ale pořád to bylo malé štěňátko, uvidíme, jak se mu povede v nové rodině. Bydlí v myslivecké rodině, ještě se starším parťákem Brokem. Buď na něj hodný a hodně se toho nauč. Čau Andy. 
Úžasňáci
Abychom ještě měli pro nové majitele pár foteček, než odejdou, tak jsme se vrhli do focení. Jsou to moc fajnová štěňátka, šikovná, jen tak se nezaleknou, myslím, že do nového domova půjdou připraveni. 
Běháme, lovíme
Společné foto
IMG_7989.jpg
Konečně máme štěňátka vyfocená také jako profíky v postoji
Za foto moc děkuji Zuzce a Karolíně.
Nejdříve fenečky
ARONNIE - červená
IMG_7825.jpg
IMG_7832.JPG
ARUNCA - oranžová
IMG_7763.jpg
IMG_7789.jpg
ARNICA - žlutá
IMG_7706.jpg
IMG_7714.jpg
A naši krásní pejsci 
ADIANTE - modrý
IMG_7912.JPG
IMG_7921.jpg
ANDROS - zelený
IMG_7872.jpg
IMG_7901.jpg
ANTIRR - hnědý
IMG_7852.jpg
IMG_7863a.JPG
Ostatní členové smečky
Štěňátka se už pravidelně setkávají s ostatními členy naší smečky.
Někdo z dospěláků se tváří, že to není nic pro něj, někdo se rád přijde podívat, někdo je netykavka a někdo je u nich moc rád - náš zlatý Cipísek.  
IMG_20210628_160315.jpg
IMG_20210628_174740_1.jpg
20210701_120958 (1).jpg
Mají přiřazená jména 
Už jezdí návštěvy, tak jsme, ať všichni vědí, jak se jejich prckové budou jmenovat, přiřadili vybraná jména štěňátkům.

Červená - Aronnie
Modrý - Adiante
Zelený - Andros
Oranžová - Arunca
Hnědý - Antirr
Žlutá - Arnica
IMG_20210628_130913.jpg
IMG_20210701_201158.jpg
Tvarůžek je dobrota
Zkoumáme okolí
Už moc ráda vylezou z ohrádky a jdou na průzkum. Ale zatím ne moc daleko, občas se zatoulají a hledají kudy zpátky. A když kolem proběhne mamka, tak by se přetrhla, aby ji stihla.
Více fotek u jednotlivých štěňátek - Foto štěňátek
DSC_0220.JPG
DSC_0185.JPG
DSC_0285a.JPG
DSC_0249_edited.jpg
Horko přes den, tak se řádí večer
Když je přes den teplo, tak největší aktivita je v noci před spaním. Už jsou to pěkní čertící, koušou se, vrčí na sebe, honí se, skačou atd. Je to s nimi sranda. Ale mamka je pořád mamka. 
Doma je už nuda, tak se šla štěnda natáhnout ven
Venku je fajn, mají krásné místečko ve stínu pod stromy. Ale teplo je, takže každý má svoji polohu pro odpočinek

Dnes se na mrňata mrknul i jejich taťulda, pak seděl za brankou a koukal a ani se nechtěl hnout

Na chvilinku na čerstvý vzduch
DSC_0040.JPG
DSC_1290.JPG
DSC_0064.JPG
DSC_0068.JPG
DSC_0041a.JPG
DSC_1290a.JPG
10. den - dvojnásobně težká štěstíčka
Śtěňátkum je  10 dní a mají víceméně dvojnásobnou hmotnost. Mlíčko je výživné, tak se roste dobře. Jsme za to moc rádi. 
Zkouší už chodit, některá mají očička otevřená a občas vydají nějakou ostřejší hlásku. 
DSC_1172.JPG
DSC_1194.JPG
DSC_1188.JPG
Rosteme, 8.den 

červená

480 g

660 g

modrý

460 g

660 g

zelený

420 g

660 g

oranžová

500 g

810 g

hnědý

380 g

510 g

žlutá

460 g